Inspirerande workshops med koncentrerat innehåll

Sitt inte och vänta på att kunderna själva ska ta kontakt. Lär dig att sälja in konsultuppdrag till företagskunder och få dem att gilla dig för den du är.

Karin Svensson, med över 35 års erfarenhet av tjänsteförsäljning mellan företag, är aktuell med boken Hjälp! Sälj är inte min grej. Under workshopen delar hon med sig några av sina bästa tips om hur du som företagare och konsult blir tryggare i din säljarroll. Du får konkreta råd och exempel på vad du säger – och inte säger – i olika kundsituationer. Teori varvas med enklare övningar utifrån just din verksamhet.

Efter workshopen har du fått en bra grund att stå på inför framtida kundkontakter. Målet är att du ska inspireras till en mer positiv syn på sälj och att det bidrar till att du får fler nya kunder.

Sedan 2007 driver Karin Svensson det egna företaget House of Sales Sweden AB som säljmentor. Hon är expert inom B2B tjänsteförsäljning och anlitas som affärsutvecklare, starta-eget-rådgivare och utbildare. Alltid med fokus på sälj.

I samband med workshopen erbjuds du att köpa en signerad bok till specialpris.

Pris: 2 499 kr

Till höger kan du välj ort och datum som passar dig och har du frågor? Tveka inte att höra av dig.
info@mediaskolan.se